Op 21 mei 2022 zal het orkest het 111-jarig bestaan vieren met een bijzonder concert in Flint Theater met muziek én beeld. Een concert waarin niet alleen muzikaal teruggekeken wordt in de tijd, maar ook zaadjes geplant worden voor de toekomst.poster2022.png

Het orkest maakt met het publiek een reis door de geschiedenis in een aantal ‘muzikale vensters’: live gespeelde muziekfragmenten begeleiden een visuele presentatie van mijlpalen in de geschiedenis. Daarbij wordt de geschiedenis van het orkest afgewisseld met belangrijke gebeurtenissen in de algemene geschiedenis.

De volgende (delen van) stukken staan het programma:

Svendsen           2 Zweedse volksmelodieën voor strijkorkest
Anderson           The syncopated clock
Dvorak              Tsjechische suite 
Williams            Star Wars Suite 
Andriessen        Ricercare
Kuyper              Serenade voor orkest 
Felderhof           Chanterelle voor orkest 
Elgar                  Nimrod (uit Enigma Variaties)
Beethoven         Symfonie 5 

Tenslotte zal Orkestvereniging Amersfoort een stuk spelen dat speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd wordt door 3 jonge componisten. Het belooft een bijzonder avondje uit te worden.